Fabryka Schindlera

W dawnym budynku administracyjnym Fabryki Emalia Oskara Schindlera przy ul. Lipowej 4 mieści się obecnie wystawa „Kraków – czas okupacji 1939–1945”. Wystawa opowiada nie tylko o Oskarze Schindlerze i o żydowskich mieszkańcach Krakowa uratowanych przez niego w czasach II wojny światowej. To opowieść o historii okupowanego miasta i jego mieszkańców: życie codzienne w okupacyjnej rzeczywistości, terror stosowany wśród mieszkańców Krakowa, historia getta, obozu KL Plaszow. Muzeum Fabryka Schindlera to najpopularniejsze muzeum w Krakowie, cieszące się od wielu lat niesłabnącą popularnością.

Zapraszam na oprowadzanie po Fabryce Schindlera jako certyfikowany przewodnik Muzeum Krakowa.

Czas oprowadzania: 90 minut

Dla kogo: Zalecany wstęp na wystawę dla młodzieży od 14 lat. Wystawa jest przystosowana dla osób niepełnosprawnych.

Cena biletów wstępu: 20-26,-PLN/osoba

Cena oprowadzania po wystawie z przewodnikiem: 200,-PLN/grupa

1 grupa rozumiana jest jako grupa 25 osobowa z opiekunem. Grupa większa niż 25 osób oznacza konieczność wynajęcia kolejnego przewodnika – dopasujemy ilość przewodników do liczebności grup.

Rada przewodnika:

Wystawa cieszy się bardzo dużą popularnością, szczególnie w sezonie letnim. Zalecam rezerwację terminu zwiedzania i biletów z wyprzedzeniem – dotyczy również turystów indywidualnych i mniejszych grup. W celu rezerwacji biletów proszę o kontakt – dokonam dla Państwa rezerwacji oraz udzielę bliższych informacji na temat wystawy.