Nowa Huta

O Nowej Hucie słyszał każdy. Ale czy każdy ją zwiedzał?

Nowa Huta to całkiem inna strona Krakowa – równie interesująca i warta zobaczenia. 

Nowa Huta – miasto robotnicze – sztandarowa budowa pierwszych lat PRL-u. Z założenia miało to być miasto idealne, tworzone od podstaw, z czytelnym planem urbanistycznym i architektonicznym w duchu socrealizmu. Nie znajdziecie drugiego takiego miejsca z tak niezwykłą historią w całej Polsce. Miasto w mieście – dziś Nowa Huta to część Krakowa, którą z powodzeniem można zwiedzać z przewodnikiem. Pokażemy Wam pierwsze nowohuckie osiedla, miejsca kultowe, socrealistyczną architekturę, miejsca symbole – ważne dla historii mieszkańców Nowej Huty ale również niezwykle zieloną dzielnicę! Zapraszamy na zwiedzanie Nowej Huty – będziecie pozytywnie zaskoczeni!

Zwiedzanie Nowej Huty i plan wycieczki możemy dopasować pod Wasze indywidualne potrzeby i pod czas jaki możecie przeznaczyć na oprowadzanie po Nowej Hucie. 

Jak oprowadzamy po Nowej Hucie?

Możemy zorganizować zwiedzanie dla Waszej grupy pieszo, z wykorzystaniem komunikacji miejskiej, samochodem (dla grup VIP i prywatnych do 4 osób), busem dla grup zorganizowanych. Możemy spotkać się na miejscu, na terenie Nowej Huty, lub możemy dojechać razem z Wami z centrum, odebrać Was z Waszego hotelu. Wszystko jest do ustalenia 🙂

Czas na zwiedzanie: od około 2 do 4 H

Na koniec pamiętaj o:

Wygodnych butach i dobrym humorze 🙂 

Zapraszamy!

 

Nowa Huta, district of Krakow - Cracow, Poland. Aerial view of Plac Centralny (Ronald Regan's Central Square)