Licencjonowany przewodnik po Krakowie – Kamila Grodzicka

Top 5 atrakcji Krakowa

Ilość tras zwiedzania Krakowa Cię przytłoczyła?
W dalszym ciągu nie wiesz co wybrać na swoją wycieczkę?
Zobacz poniżej moją propozycję 5 najpopularniejszych atrakcji Krakowa – miejsca najchętniej odwiedzane przez moich turystów, które do tej pory najbardziej im się podobały!

5/5

Dziedziniec arkadowy Zamku Królewskiego na Wawelu

To bez wątpienia najpiękniejszy renesansowy dziedziniec w całej Polsce i jeden z piękniejszych w Europie! Polecam zobaczenie go szczególnie bardzo wcześnie rano, kiedy mało kto jest obecny na wzgórzu wawelskim. W przeciwnym razie może być na dziedzińcu tłoczno – niezmiennie od lat to jeden z kluczowych punktów większości wycieczek do Krakowa. Niezmiennie również zachwyca – i aż prosi się o piękne zdjęcia! W sezonie letnim dodatkowo możesz odwiedzić krużganki I piętra i podziwiać piękno dziedzińca arkadowego z góry.

5/5

Dzwon Zygmunta

W Krakowie nie tylko zachwycam zabytkami ale również spełniam marzenia! Dokładnie mówiąc spełnia je…Dzwon Zygmunta. Gdy już uda Ci się pokonać kilkadziesiąt drewnianych schodów i dotrzesz do naszego drogiego Zygmunta – dotknij dłonią serca dzwonu i pomyśl życzenie. Twoje marzenie na pewno się spełni a widoku tego wspaniałego ponad 500-letniego dzwonu nie zapomnisz już nigdy!

5/5

Kościół Mariacki

Wizytówka i symbol miasta, najpiękniejsza budowla na całym krakowskim rynku. Skrywa w sobie kilka legend oraz niejedną ciekawą historię. Wnętrze kościoła to po prostu arcydzieło. Kto nie wierzy – niech zajrzy do środka 😉 Czeka tam na Was najpiękniejsze dzieło późnego gotyku w Polsce – ołtarz Wita Stwosza. Codziennie o 11:50 możecie zobaczyć uroczystą ceremonię otwarcia Ołtarza- macie wtedy okazję zobaczyć go w pełnej okazałości.

5/5

Hejnał

Będąc na krakowskim rynku nie przegapcie hejnału! Melodia ta rozlega się co godzinę z wyższej wieży kościoła Mariackiego, zwanej hejnalicą. Zawód hejnalisty to najcudowniejszy zawód na świecie – masz z okna w pracy najpiękniejszy widok na Kraków, jaki można sobie wymarzyć, grasz na trąbce najbardziej znaną melodię w całym kraju a po każdym minutowym występie tłum klaszcze i macha do ciebie jak szalony. I jak tu nie kochać takiej pracy? Zdradzę Wam sekret: naszego hejnalistę można odwiedzić na wieży – musicie tylko wcześniej kupić bilet oraz pokonać…271 schodów.

5/5

Smok Wawelski

Nad Wisłą wciąż można spotkać naszego legendarnego smoka wawelskiego. Stoi dumnie na skale, tuż przed swoją pieczarą u podnóża wzgórza wawelskiego. Co kilka minut z jego paszczy zionie ogień – oj jest się czego bać! Pomimo to zawsze znajdą się śmiałkowie którzy nie boją się bestii, wspinają się na nią a nawet o zgrozo robią sobie z nią zdjęcia lub odwiedzają smoczą jamę!